O godne pożegnanie. Przed meczem z Wigrami
Dodane przez Admin dnia 28/11/2014 18:33
Image and video hosting by TinyPic


W sobotę czeka nas ostatni oficjalny mecz Bytovii w tym roku. Rywalem będzie beniaminek z Suwałk, a spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00.
Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPic


W sobotę czeka nas ostatni oficjalny mecz Bytovii w tym roku. Rywalem będzie beniaminek z Suwałk, a spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00.

SĘDZIA

Jutrzejsze zawody poprowadzi Sebastian Jarzębak z Bytomia. Nie prowadził on jak na razie żadnego pojedynku z naszym udziałem. Sędziował za to jeden mecz Wigier w tym sezonie. miało to miejsce podczas ich spotkania w Głogowie, gdzie ulegli miejscowemu Chrobremu 1:3.

RYWAL

Wigry powstały w 1947 roku. Przez wiele lat klub ten posiadał wiele sekcji sportowych, jak choćby hokeja, ale teraz prym wiedzie piłka nożna. Biało-niebiescy mogą też pochwalić wychowankami, takimi jak Wojciech Kowalewski i Patryk Małecki. Swego czasu w tej drużynie występował też Maciej Makuszewski.

W poprzednim sezonie piłkarze Wigier wywalczyli podobnie jak bytowiacy historyczny awans do I ligi, choć nie przez cały czas trwania rozgrywek było tak kolorowo. W jednym momencie przyszły beniaminek był tuż nad strefą spadkową. Wiele zmieniło się wraz z przyjściem trenera Zbigniewa Kaczmarka, który wygrał ostatnie siedem spotkań z rzędu, co w głównej mierze przyczyniło się do zapewnienia bytu na zapleczu ekstraklasy.

Suwalczanie grają ze zmiennym szczęściem, lecz w tabeli wyprzedzają nasz zespół o cztery punkty. Potrafili zremisować z Wisłą Płock i Termalicą Nieciecza 1:1 czy pokonać 1:0 na wyjeździe Arkę. Natomiast jeśli chodzi o ostatni mecz, w nim gracze Z.Kaczmarka prezentowali się lepiej niż Stomil Olsztyn, a nawet przez większość meczu grali z przewagą jednego zawodnika i nie wykorzystali także rzutu karnego. Ambitni Stomilowcy doprowadzili do wyrównania, w efekcie czego oba zespoły podzieliły się punktami.

W rundzie jesiennej najlepiej prezentowali się bramkarz Karol Salik i najlepszy strzelec zespołu Karol Mackiewicz. Nie brak w kadrze Wigier bardziej znanych zawodników. Należą do nich choćby Tomasz Jarzębowski Marcin Tarnowski. Głośno zrobiło się także wtedy, gdy działacze z Suwałk zatrudnili Darvydasa Sernasa. Ten jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Jak na razie zdobył zaledwie jedną bramkę i to z rzutu karnego.

PRZEWIDYWANY SKŁAD:

Karol Salik - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski, Bartosz Widejko - Bartosz Biel, Michał Kopczyński, Maksims Rafalskis, Marcin Tarnowski, Artur Bogusz - Karol Mackiewicz.

KIBICE

Powstanie ruchu kibicowskiego na Wigrach datuje się na 1996 rok, gdy Wigry rozgrywały swoje mecze w IV lidze. Łączy ich jedyna kibicowska sztama z Granicą Kętrzyn. Dawniej posiadali również zgodę ze Spartą Augustów. W poprzednim sezonie fani z Suwałk zaliczyli kilka wyjazdów w tym ok. 100 osobowe w Elblągu na meczu z Olimpią oraz Concordią. Fani Wigier wybrali się również na Kaszuby by w 4-osobowym składzie wspierać swoich piłkarzy w pucharowym pojedynku z Cartusią Kartuzy.
Kibice Wigier należą do jednej z ciekawszych ekip 1 ligi. Łączy ich jedyna kibicowska sztama z Granicą Kętrzyn. Mimo, że nie posiadają takiego potencjału jak czołowe ekipy ligi - pokazali się na wszystkich wyjazdach. Tak więc możemy być pewni, że w sobotnim meczu klatka nie będzie pusta.

KLUB KIBICA

Na przyjście na ostatni mecz w tym roku zachęca również Klub Kibica. Jak zwykle zbieramy się na trybunie dopingowej na sektorze C i głośno dopingujemy nasz zespół.

Image and video hosting by TinyPic


POPRZEDNI MECZ

Wigry - Bytovia 1:1 (Karankiewicz 6 -Surdykowski 83)

W 2. kolejce jechaliśmy do Suwałk. Nasz pierwszy wyjazd wypadł na remis. Wynik otworzył Adrian Karankiewicz już w szóstej minucie. Potem gra się wyrównała, jednak to Czarne Wilki zdobyły bramkę. W 83 min po koronkowej akcji całego zespołu gola na wagę punktu zdobył Janusz Surdykowski.

Grafika: Krzysztof Kleba oraz BYTOVIACY.

Z SOBOTNIEGO MECZU PRZEPROWADZIMY RELACJĘ LIVE. JEJ POCZĄTEK JUŻ OD 11.45.