Czekamy na powtórkę. Przed meczem z Wisłą Płock
Dodane przez Admin dnia 21/11/2014 15:26
Image and video hosting by TinyPic


W sobotę o 16.00 bytowiacy zmierzą się w Płocku z tamtejszą Wisłą. Zaczynamy więc rundę rewanżową.
Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPic


W sobotę o 16.00 bytowiacy zmierzą się w Płocku z tamtejszą Wisłą. Zaczynamy więc rundę rewanżową.

SĘDZIA

Spotkanie poprowadzi Wojciech Krztoń z Olsztyna. Dotychczas prowadził on trzy nasze pojedynki. W dwóch z nich graliśmy z Gryfem Wejherowo (3:1 i 4:0). 5 lat temu gwizdał nam również mecz w Pucharze Polski, kiedy jako rezerwy pokonaliśmy Tur Turek 1:0. Byłoby miło, jeśli któryś z tych wyników zostałby powtórzony.

RYWAL

Historia naszego najbliższego przeciwnika jest bardzo bogata. Klub został założony w 1947r. Przez ten czas działo się w Płocku wiele. W latach 90. zmieniono nazwę na Petrochemia (awans do ekstraklasy), później na Orlen. Nazwa Wisła i tradycyjne barwy przyjęto w 2002r. Od tego roku przez pięć lat biało-niebiescy świętowali sukcesy w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także w Pucharze i Superpucharze Polski , które wygrywali w 2006r. W tym czasie występowali na Mazowszu m.in. Ireneusz Jeleń, Sławomir Peszko czy Adrian Mierzejewski. Po spadku z ekstraklasy Nafciarze długo nie mogli przywrócić dawnego blasku. Nieco lepiej dzieje się w ostatnich latach, a zwłaszcza w ubiegłym sezonie, w którym jako beniaminek zajęli siódme miejsce.

Choć początek sezonu nie był dla graczy Marcina Kaczmarka udany to z meczu na mecz było coraz lepiej. Wiślacy awansowali po ostatnim remisie z Wigrami na pozycję wicelidera. Tłok w czubie tabeli jest jednak ogromny. Na pewno to jednak Nafciarze będą faworytami pojedynku.

Najbardziej wyróżniającym się piłkarzem z Płocka jest Krzysztof Janus, który zdobył już sześć goli, co na pomocnika jest bardzo dobrym wynikiem. Z przodu M.Kaczmarek ma do dyspozycji rosłego Marcina Krzywickiego, Bułgara Dimityra Ilijewa oraz niedawno sprowadzonego Mikołaja Lebedyńskiego. Doświadczenie przemawia natomiast za defensywą Wisły. W niej znajdziemy choćby Pawła Magdonia czy Cezarego Stefańczyka. Pewnym punktem jest także bramkarz Seweryn Kiełpin.

PRZEWIDYWANY SKŁAD:

Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Fabian Hiszpański - Krzysztof Janus, Maciej Kostrzewa, Jacek Góralski, Dimityr Ilijew, Patryk Stępiński - Mikołaj Lebedyński.

W ekipie sobotnich gospodarzy zabraknie Pawła Kaczmarka i Marko Radicia, którzy zmagają się z kontuzjami. Ponadto pauzować za kartki musi Piotr Wlazło - autor jedynej bramki dla płocczan tydzień temu.

OSTATNIE SPOTKANIE

Image and video hosting by TinyPic

Bytovia - Wisła 3:2 (Surdykowski 34, Bąk 60, Hirsz 70 - Janus 12, Burkhardt 57)

Nasz historyczny mecz w I lidze był obfity w emocje. Bytowiacy dwukrotnie przegrywali, ale za każdym razem się podnosili. Ostateczny cios zadał gościom Robert Hirsz, którego w klubie już nie ma.